Forum

Travian

Aşağa gitmek

Eheuheuh Travian

Mesaj tarafından grkn07 Bir Perş. Tem. 08, 2010 2:30 pm

Travian, tarayıcı tabanlı bir online oyundur. Bu browser oyunun kurucusu Wan Sthcölen Soschu Würstbrot ve H.İ.Rabbani(Hiry)'dir. Bu oyuna başladığınızda bir köyünüz vardır. Oyunun başlangıcında sahip olduğunuz tek şey köyünüzdeki merkez binasıdır. Travian'da dört çeşit hammadde bulunmaktadır: Odun, tuğla, demir ve tahıl. Köyünüzdeki yapılarla ilgilenmeden önce ilk olarak hammadde üretimini artırmalısınız. Hammadde üretimini artırdıktan sonra köyünüzü geliştirmeye başlayabilirsiniz. Hammadde deposu ve tahıl ambarı kurarak köyünüzde daha fazla hammadde ve tahıl bulundurabilirsiniz ve ayrıca sığınaklar sayesinde hammaddelerinizi düşman yağmacılardan koruyabilirsiniz.
Travian'da yalnız değilsiniz. Binlerce oyuncudan oluşan büyük bir online-alanda oynuyorsunuz. Özellikle yakın çevrenizdeki oyunculara dikkat etmelisiniz. Haritada Travian'ı daha iyi bir bakış açısı ile inceleme imkanı bulacaksınız. Bu oyunda üç ırk vardir. Romalılar, Cermenler ve Galyalılar.Her halkın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Halkların ordularıda birbirinden farklıdır. Bu yüzden oyuna başlamadan önce kendi stratejinize uygun bir halk seçmelisiniz.Ve kendi krallığınızı kurunuz.
Oyunda göçmenlerle köy kurarak veya başkalarının köyünü reis/kabile reisi/senatörle alarak büyüyebilirsiniz.Her halkın kendine göre bir avantajı olan oyunda Cermenler saldırıda ve asker üretiminde,Galyalılar savunma askerlerinde ve sığınakların genişliğinde,Romalılar ise kaliteli askerlerle avantajlıdır.Ancak Romalılar çok pahalı,Cermenler çok ucuz,Galyalılar ortalama hammadde tüketirler.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hammadde Binaları:

Hammadde Deposu: Hammadde deposunda odun, tuğla ve demir depolanır.Deponun seviyesi artırıldıkça kapasiteside artar.20. seviyeden sonra ikinci bir hammadde deposu kurulabilir.
Tahıl Ambarı: Tahıl ambarında tahıllar depolanır.Tahıl ambarının seviyesi artırıldıkça kapasiteside artar.20. seviyeden sonra ikinci bir tahıl ambarı kurulabilir.
Değirmen: Tahıl değirmeninde tahıllar una dönüştürülür.Değirmenin seviyesine göre tahıl üretimi 25%'e kadar yükselir.
Demir Dökümhanesi: Demir dökümhanesinde demir madeninden kazanılan demirler işlenir.Demir dökümhanesinin seviyesine göre demir üretimi 25%'e kadar yükselir.
Tuğla Fırını: Tuğla fırınında tuğla üretilir.Tuğla fırınının seviyesine göre tuğla üretimi 25%'e kadar yükselir.
Marangozhane: Marongozhanede oduncunun kestiği odunlar kereste yapılır ve bina yapımında kullanılır. Marangozhanenin seviyesine göre odun üretimi 25%'e kadar yükselir.
Ekmek Fırını:Değirmende üretilen unlar ekmek fırınında pişirilir.Ekmek fırının seviyesine göre tahıl üretimi ve degirmen kapasitesi 50%'e kadar yükselir.

Ordu Binaları:

Askeri Üs: Askeri üs askerlerin toplandığı alandır. Askerler buradan başka birlik üyelerini desteklemeye, başka köyleri yağmalamaya veya fethetmeye gönderilir.Askeri üs sadece köyün merkezinde ayrılmış olan özel bölgeye kurulabilir.
Tuzakçı: Tuzakçı kurduğu tuzaklarla köyünüzü düşmanlardan korur. Dikkatsiz saldıranlar bu tuzaklar ile yakalanabilir ve esir alınabilirler. Bu tuzaklar sayesinde köyünüzü geçici bir süre içinde olsa saldırılardan koruyabilirsiniz. Her seviye artırılmasında kurulabilen tuzak sayısı 10 artar.Sadece Galyalılar tarafından kurulabilir.
Kışla: Kışlada kara birlikleri yetiştirilir. Askerler binanın yapı seviyesi artırıldıkça birlikler daha hızlı yetiştirilirler.
Akademi: Akademide yeni askeri birlikler yetiştirilir. Bu binanın yapı seviyesi ne kadar yüksek olursa askeri birliklerde o kadar iyi yetiştirilirler.
Kahraman Kışlası: Kahraman kışlasında kendinize bir kahraman yetiştirebilirsiniz.Tek ihtiyacınız olan kahraman olarak yetiştirilecek bir asker sahibi olmanız.Bir kahraman için ihtiyacınız olan asker üretimi yapabileceğiniz bir kışla veya ahır.
Zırh Dökümhanesi: Zırh dökümhanesindeki fırınlarda savaşçıların zırhları daha dayanıklı hale getirilir.Bu binanın seviyesi artırıldıkça daha kaliteli zırhlar üretilir.
Silah Dökümhanesi: Silah dökümhanesinin fırınlarında savaşçıların silahları daha keskin hale getirilir.

[color=olive]Diğer:

Büyük Tahıl Ambarı:Daha çok kapasiteli tahıl ambarı
Dünya Harikası: Bu Travian'ın en pahalı yapısıdır.Bunu yaptırılması için çok miktarda hammadde gerekir.ve bunu seviye 100 yapan oyuncu oyunu bitirir.Bu binayı yaptırmak için Antik Yapı Alanı gerekir.Antik Yapı Alanı için Natar köylerinin işgal edilmesi lazımdır.

ROMALILARIN GENEL ÖZELLİKLERİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Roma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir.
Romalılar son derece dengelidir. Hücumda ve savunmada aynı derece güçlülerdir. Bu avantajlardan faydalanabilmek için uzun ve masraflı eğitim görmeleri gereklidir. Piyadesi efsanevi ve müthiştir, ama süvarilere karşı savunma güçleri diğer halklardan daha azdır.
Amatörler ve hangi halkı seçeceğini bilmeyen oyuncular için bu halk uygundur.
Özellikler:
Aynı zamanda hammadde alanları ve köy yapıları kurulabilir
Surlar sayesinde yüksek savunma primi
Satıcılar 500er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 16 sektör)
Cok güçlü piyade, ortalam güçte süvari,
Geliştirme ve eğitimleri pahalı ve uzun süreli.

GALYALILARIN GENEL ÖZELLİKLERİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Galyalılar en barışcıl halktır. Askeri eğitimlerinde savunmaya ağırlık verirler, hücumda performansları neredeyse diğer halklarla aynıdır.Süvarileri mükemmeldir, atları çok iyi yetiştirilmiştir ve hızlarıyla düşmanlara ani ve şaşırtıcı saldırılar yapabilirler.

Bu halkı savunması kolaydır aynı zamanda hücumlardada iyidirler. Bu halk oyuncuya istediği şekilde stratejik oynama imkanı sunar, fakat bunun için oyuncu becerisini ve tecrübesini göstermelidir. Ama tabiiki amatörlerde bu halkla başarılı olabilirler!
Özellikler:
Hız primi: Travianda en hızlı ordu
Orta savunma primi: Çit
Satıcılar 750şer hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 24 sektör)
Sığınak kapasitesi 2 kat daha fazladır (Yağmalamalarda savunma)
Pahalı savunma makinaları
Masrafsız göçmenler

CERMENLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Cermenler travianın en saldırgan halkıdır.Cermenler müthiş ve dehşet saldırılarından dolayı herkesin korkulu rüyasıdır ve ölümden korkmadan toplu olarak her tarafı yağmalarlar.

Askeri disiplinleri diğer halklara göre azdır, bu nedenle cermenlerin savunma gücü ve hızı azdır. Saldırıyı seven ve tecrübeli oyuncular için cermenler daha uygundur!
Özellikler:
Yağmalama primi: Düşman sığınaklarının sadece 2/3'ü yağmalanamaz
Toprak siper kolay kolay yıkılmaz fakat çok fazla da savunmada etki gösteremez
Satıcılar 1000er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 12 sektör)
Askerlerin yağmalama gücü yüksek, ucuz ve hızlı eğitilebilir
Savunmada zayıf


En son grkn07 tarafından Perş. Tem. 08, 2010 4:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
grkn07
grkn07
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 264
Rep Puanı Rep Puanı : 4376
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/07/10
Nerden Nerden : Uzayın Derinliklerinden

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Eheuheuh Geri: Travian

Mesaj tarafından Jimmy Magnet Bir Perş. Tem. 08, 2010 2:31 pm

Browse/Web Tabanlı Tarayıcı Bölümüne Taşındı..!


TurkGame ~ Paylaşımdan Gelen Dostluk..
Rütbe: Forum Kurucusu
Jimmy Magnet
Jimmy Magnet
Kurucu
Kurucu

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 785
Rep Puanı Rep Puanı : 10000406
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 27/01/10
Yaş Yaş : 107
Nerden Nerden : Turkgame

Kullanıcı profilini gör http://turkgame.forumotion.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz